Keywords: სამართალი;საქართველოს კანონმდებლობა;ხელშეკრულებიდან გასვლა;ხელშეკრულების მოშლა;ხელშეკრულების შეწყვეტა
Publisher: კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი
ნაშრომის „ხელშეკრულებიდან გასვლისა და ხელშეკ-რულების მოშლის თავისებურებანი საქართველოს კანონმდებლობის მიხედვით“ შესავალი იწყება ხელშეკრულებიდან გასვლისა და ხელშეკ-რულების მოშლის, როგორც სამართლის ინსტიტუტის მოკლე მიმო¬ხილ¬ვით. შესავალშია განხილული თემის აქტუალობა, კვლევის მიზანი, პრობ¬ლემა, წყარო, ობიექტი, საგანი, საკითხის ისტორია, ნაშრომის თეორიული ბაზა, მეთოდოლოგია, მეცნიერული სიახლე, ღირებულება, დანიშნულება და ნაშრომის აპრობაცია.
Introduction to the present study – “The peculiarities withdrawal from the contract and termination of the contact under the Georgian legislation” starts with brief overview termination of the contact and withdrawal from the contract as the institute of law. In the introduction the subject matter, purpose of the research, problem, source, object, subject, theoretical basis of the thesis, methodology, scientific innovation, value and thesis approbation are discussed.
Pipia, nino Sadoqtoro.pdfხელშეკრულებიდან გასვლისა და ხელშეკრულების მოშლის თავისებურებანი საქართველოს კანონმდებლობის მიხედვით1.35 MBAdobe PDFView/Open